آموزش SOC

دوره آموزش SOC ، یک مرکز متمرکز در سازمان‌ها است که افراد، فرآیندها و فناوری‌ها را به منظور نظارت و بهبود مستمر وضعیت امنیتی سازمان و در عین حال پیشگیری، شناسایی، تجزیه و تحلیل و پاسخ به حوادث امنیت سایبری، به کار می‌گیرد. به عبارت دقیق‌تر مرکز عملیات امنیت واحدی متمرکز است که در آن تیم امنیت اطلاعات به مسائل امنیتی در سطح سازمانی و فنی می‌پردازد. تیم امنیتی که متشکل از تحلیل‌گران و مهندسین است، بر تمام فعالیت‌های روی سرورها، پایگاه‌های داده، شبکه‌ها، برنامه‌ها، دستگاه‌های نقاط پایانی، وب‌سایت‌ها و سایر سیستم‌ها، نظارت می‌کند.

 

معرفی جامع ترین آموزش SOC نه تنها باید تهدیدات را شناسایی کرده، بلکه باید آنها را تجزیه و تحلیل کند، در مورد هرگونه آسیب‌پذیری کشف شده گزارش دهد و نحوه جلوگیری از وقوع مشابه در آینده را برنامه‌ریزی نماید. به عبارت دیگر، کارشناسان امنیتی در زمان آنی با مشکلات امنیتی برخورد می‌کنند، درحالی که به طور مداوم به دنبال راه‌هایی برای بهبود وضعیت امنیتی سازمان هستند.

 

آموزش SOC دوران آکادمی از چهار Tier تشکیل شده است و هر Tier وظایف مربوط به خود را دارد. تحلیل‌گران سطح 1 مرکز SOC، متخصصان تریاژ حوادث امنیتی هستند که ابزارهای امنیتی را نظارت، مدیریت و پیکربندی می‌کنند، حوادث را برای ارزیابی فوری بررسی می‌کنند و در صورت لزوم به منظور پاسخ‌گویی مناسب به سطح دو ارسال می‌کنند. در بسیاری از مراکز SOC، تحلیل‌گران سطح یک بیشتر وقت خود را صرف جمع‌آوری اطلاعات می‌کنند.

آموزش دوره‌های تخصصی سیسکو، به دو صورت تئوری و آزمون عملی به حالت ترکیبی برای تمام دانش‌آموختگان برگزار می‌شود. در این صورت شما می‌توانید تمامی مباحثی که آموزش داده می‌شود، را به طور کامل درک کنید و مهارت‌های عملی لازم را به طور کامل یاد بگیرید. در پایان این دوره‌ها شما قادر خواهید بود که یک گواهینامه معتبر سیسکو داشته باشید که در تمام کشورهای دنیا اعتبار بالایی دارد. در این صورت می‌توانید در حرفه خود شاهد پیشرفت‌های بیشتر و بالارفتن ارزش شغلی خود باشید

 

 

به منظور تربیت نیروهای سطح یک مراکز SOC، آکادمی لیان دوره جامعی تحت عنوان دوره جامع SOC Tier 1 طراحی و پیاده‌سازی کرده است که شامل دوره های SANS SEC401، SANS SEC501، SANS SEC504 و SANS SEC450 می‌باشد. دانشجویان در طول این دوره با تخصص‌های لازم به منظور ورود به سطح یک مرکز عملیات امنیت آشنا می‌شوند.